Recenzia RSS čítačky Feedly: Všetky správy na jednom mieste

Feedly

Mnoho užívateľov v dnešnej dobe číta správy cez svoj smartfón alebo počítač. Pre tých, ktorý potrebujú mať všetky informácie na jednom mieste, boli vytvorené rôzne čítačky RSS správ.

Vyskúšal som ich mnoho, no na každej sa mi niečo nepozdávalo. Či už to bola slabá podpora pridávania zdrojov, nie veľmi prívetivý dizajn alebo chyby pri zobrazovaní titulok. To ale neplatí pre šikovnú aplikáciu Feedly, ktorá ma sprevádza na cestách už nejaký ten čas.

Po prvom spustení aplikácie sa mi zobrazila úvodná obrazovka, v ktorej som sa mohol prihlásiť prostredníctvom Google alebo Facebook konta. Vďaka tejto možností sa zosynchronizujú moje pridané zdroje a nemusím sa báť straty svojich zozbieraných zdrojov informácii.

Celkový výzor aplikácie je zladený s najnovším material dizajnom a ponúka príjemnú sivo zelenú kombináciu farieb. Výzor je jednoduchý a funkčný.

Pohybovým gestom z ľavej strany obrazovky doprava sa nám vysunie postranné menu, kde si môžeme prepínať medzi kategóriami, pozrieť stránky ktoré sme si uložili na neskôr, prepnúť medzi svetlou a tmavou témou, pozrieť články ktoré sme už čítali alebo otvoriť nastavenia.

Ak potiahneme prstom z opačnej strany, teda z pravá doľava, tak sa nám vysunie ďalší bočný panel. V ňom môžeme vyhľadávať ďalšie zdroje informácií. Už samotný Feedly nám ponúka niekoľko predvolených kategórií a zdrojov. Treba ale poznamenať, že všetky sú v angličtine.

Vyhľadávanie zdrojov prebiehalo bez akýchkoľvek problémov. Hneď po naťukaní do vyhľadávača aplikácie sa mi zobrazili a nemal som problém nájsť žiadny zo svojich obľúbených webových portálov.

Samotné prostredie článkov je jednoduché a čisté. Prvý titulný článok sa zobrazuje na celú obrazovku. Pohybovým gestom z dola na hor sa dostaneme na ďalšiu stranu.

Po otvorení niektorého z článkov sa nám najprv zobrazí krátky úvod. Pod ním máme možností či si chceme článok pozrieť celý alebo ho zdieľať na sociálnej sieti Twitter. Trocha zamrzela nemožnosť okamžitého zdieľania na Facebooku a Google+.

Prispôsobiteľnosť aplikácie je taktiež na veľmi dobrej úrovni. Dá sa tu prispôsobiť takmer všetko. Či už sa jedná o úvodnú stránku aplikácie, prepínanie stránok pomocou tlačidiel hlasitosti a otváranie stránok v stavanom alebo externom prehliadači. Poteší aj kompatibilita s aplikáciami ako Instapaper, Pocket, Evernote alebo One Note na ukladanie článkov. Taktiež je možné prispôsobiť aj výzor a animácie aplikácie.

Po pridaní zdrojov a nastavení aplikácie ide všetko jednoducho. Aplikácia Vám umožňuje prezeranie správy buď podľa webov, kategórií alebo jednoducho všetky dokopy. Po prejdení všetkých nových článkov sa Vás taktiež spýta či majú byť články označené ako prečítané.

Pre slovenského užívateľa by mohla byť najväčším nedostatkom absencia slovenského prekladu. Môžem spomenúť aj nezobrazovanie obrázkov v titulných stránkach z niektorých zdrojov. S týmto som sa ale stretal aj pri ostatných RSS čítačkách, kde to bol oveľa častejší problém ako vo Feedly.

Záver

RSS čítačka Feedly patrí medzi špičku vo svojej triede. Dokázala nám to svojím prepracovaným Material dizajnom, širokou škálou nastavení, a bezproblémovým vyhľadávaním nových zdrojov.

Vďaka tejto aplikácií som stále v obraze a nestrácam čas s vyhľadávaním dôležitých noviniek, či už zo sveta technológii, športu alebo mnohých ďalších kategórii.

Pre niekoho môže byť nedostatkom absencia slovenského prekladu. Ďalej by som jej vytkol aj nemožnosť zdieľania na sociálne siete Facebook alebo Google plus.

Čítačka je voľne dostupná v Obchode Google Play, kde si ju stiahlo viac než milión užívateľov. Jej priemerné hodnotenie 4,5 z 5.

Komentujte ako prvý "Recenzia RSS čítačky Feedly: Všetky správy na jednom mieste"

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.