Ako sme cez mobil požiadali o pôžičku

Kto dnes nemá svoj web nastavený na responzívny dizajn (web prispôsobujúci sa veľkosti obrazovky zariadenia), pomaly, ale isto si pod sebou píli konár. Čoraz viac ľudí na vyhľadávanie a prezeranie webových stránok používa mobilné zariadenia, pričom na tento trend zareagoval aj Google ešte na začiatku minulého roka, keď vo vyhľadávaní začal uprednosťovať tzv. mobile friendly weby. Skúsili sme, či cez mobil dokážeme jednoducho požiadať napríklad aj o pôžičku.

Na testovanie sme si vybrali finančnú spoločnosť Cetelem, ktorá je v tejto oblasti pomerne známa. Ešte predtým sme ich web otestovali v šikovnom Google nástroji, ktorý využívame často – “Mobile Friendly test”. Stačí, keď doňho naťukáte url adresu webu a on skontroluje, či je bezpečné naň zablúdiť aj z tabletu či z mobilu. Dokonca vám aj ukáže, ako stránka prehliadaná v takomto zariadení vyzerá. Výsledok bol v prospech Cetelemu (Awesome, this page is mobile-friendly), začali sme teda “žiadať”.

Pôžičku

Stránka Cetelemu v mobile je intuitívna, čo treba uznať už pri prvom pohľade. Úvodná stránka vyzerala presne tak, ako ju ukázal aj test od Googlu a hneď prvá možnosť bola tá, po ktorej sme “túžili”. (Nech vás čas na displeji nemätie, museli sme sa vracať kvôli zabudnutému screenshotu.)

Po rozkliknutí tlačidla s názvom “Pôžička” je možné najprv si zvoliť, na aký účel bude pôžička slúžiť. Hneď potom sa zobrazila prehľadná tabuľka, kde sa posúvaním prsta dá navoliť výška pôžičky a počet splátok. Systém automaticky vyhodnocoval zadávané hodnoty a v reálnom čase počítal výšku splátky. Tu sme narazili na menší osobný problém, pretože trafiť sa na presné hodnoty bolo pri veľkosti mužského palca veľkou skúškou trpezlivosti. Po čase sme to však nejako zvládli a mohli sme pokračovať ďalej. Pri tomto kroku sme ocenili najmä to, že vysvetlivky skryté za malé otázniky sa zobrazili hneď, ako sme na ne ťukli bez toho, aby sa hneď načítala nová stránka. Vďaka, Cetelem, za ušetrenie množstva nervov.

Pôžičku

V ďalšom kroku Cetelem, logicky, vyžadoval osobné údaje. V šiestich krokoch bolo nutné postupne vyplniť údaje o práci, výške zárobku, aké sú ďalšie finančné záväzky a prípadné už existujúce pôžičky, informácie o bydlisku, atď. Jednoducho všetko to, čo banka potrebuje k tomu, aby zistila, “čo všetko pre vás môže spraviť”. Táto povinná šesťbodová tortúra si vyžaduje maximálnu dávku trpezlivosti. Aj keď je vďaka responzívnemu dizajnu ovládanie jednoduché a prehľadné, predsa len je písanie na klávesnici počítača príjemnejšie a najmä rýchlejšie.

Pôžičku

Keď to zhrnieme, musíme túto finančnú inštitúciu pochváliť za to, že ide s dobou a rozumie tomu, že niektorí ľudia si sem-tam chcú požičať peniaze aj z mobilného zariadenia. Používateľské rozhranie je v prípade žiadosti o pôžičku intuitívnym zážitkom, takmer sme dostali chuť reálne si tie peniaze od nich požičať.

Komentujte ako prvý "Ako sme cez mobil požiadali o pôžičku"

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.