Mafia 3 bola ohlásená, pozrite si prvé gameplay video

Mafia 3

Legendárna hra Mafia mala v prvom aj druhom diele svoje nepísané pravidlá. Hlavné postavy boli Taliani, ktorý sa zhodou-náhod dostali do stretu s talianskou mafiou. Pri hre Mafia si hneď predstavím mužov s ulízaným účesom, oblekom a drahými mokasínami.

Dnes bol predstavený tretí diel tejto série, ktorý nesie názov Mafia 3 a rozhodol sa zmeniť zaužívané pravidlá. Dej Mafie 3 sa odohráva v roku 1968 a jej hlavným protagonistom je Lincoln Clay. Áno, počujete správne, meno nieje talianske. Lincoln je na pol biely a na pol čierny.

Jeho príbeh sa odohráva na juhu New Orleans, kde bol rasizmus a násilie každodennou súčasťou života. Clay to mal od malička ťažké, pretože vyrastal ako sirota. Neskôr sa pokúšal nájsť rodinu v armáde, počas vojny vo Vietname, kde si prežil taktiež nie veľmi pekné momenty.

Po návrate domov, sa pokúšal nájsť ľudí, ktorý by boli jeho novou rodinou, no nemal to vôbec ľahké. Nakoniec sa mu to podarilo v klane Reavers, ktorého bol pravdepodobne aj členom, no netešil sa z nej dlho. Jedného dňa ich prepadli taliansky mafiáni a všetkých vyvraždili. Clay to schytal rovno do hlavy, no podarilo sa mu z toho dostať.

Po tom ako ho Taliani pripravili o novú rodinu, rozhodol sa ísť cestou pomsty a vyvraždiť celú mafiánsku skupinu, ktorá bola za útok zodpovedná.

Do príbehu sa zapojí viacero kriminálnych skupín z New Orleans. Clay sa pokúsi nakloniť si niekoľko bossov gangov, aby mu pomohli v jeho boji. Budú to Cassandra a jej Haitania, Burke a Íri a v neposlednom rade známy Vito Scarletta, ktorý vedie skupinu Talianov. Áno presne tak, do príbehu sa zapojí aj hlavný hrdina Mafie 2.

Týto traja budú hlavnému hrdinovi nápomocný, ak im ukážete láskavosť a pomôžete vyriešiť ich problémy alebo sa s vami dostanú do konfliktu, ak budú mať pocit, že ich odstrkujete od biznisu.

Príbeh Mafie 3 vyzerá byť úplne odlišný od svojich predchodcov. Navyše je New Orleans na konci 60. rokov bašta rasizmu, organizovaného zločinu a nerovnosti. Je to taktiež obdobie veľkých zmien.

Zmien sa dočká aj vozový park. Staré a historické auta vystriedajú pre tú dobu charakteristické hranaté muscle autá. Kvôli tomu bude zmenený aj fyzikálny model jazdenia, ktorý je trocha viac arkádovejší oproti jednotke a dvojke.

Na hre pracuje štúdio Hangar 13, ktoré je zložené z bývalých členov 2K games a ďalších ľudí. Česi dokonca ovládajú aj vedúce pozície v tomto štúdiu, takže sa dá povedať, že hra bude aj naďalej česká. S českým dabingom hry to už tak ružovo nevyzerá a je pravdepodobne, že sa dočkáme len titulok.

Hra vychádza pod hlavičkou 2K Games, takže môžme očakávať, že tlak na Hangar 13 bude veľmi veľký. Výsledkom podľa mňa bude znova plno DLC obsahu na úkor hlavného príbehu, ako to bolo pri Mafii 2. Vydanie hry je naplánované už v roku 2016.

Trocha ma mrzí, akým smerom sa ubralo pokračovanie tak dobre rozbehnutej značky. Z vážnej hry sa pomaly ale isto stáva arkádová strieľačka. Nové informácie vo mne vyvolali skôr pocit sklamania ako nadšenia, no uvidíme ako sa s týmto novým dejom popasujú členovia Hangar 13.

Komentujte ako prvý "Mafia 3 bola ohlásená, pozrite si prvé gameplay video"

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.