Lenovo útočí na hodinky

V úvode určite nemusíme pripomínať veľkosť spoločnosti Lenovo. Najnovšie sa však rozhodla rozšíriť svoj rad produktov o hodinky. A to nie hocijaké. Už na prvý pohľad vás upútajú viacerými vymoženosťami.

Lenovo Magic View je magický

Na chvíľu si predstavte klasické náramkové hodinky. Majú remienok, okrúhly ciferník, ručičky…

A teraz si pozrite Magic View. Hneď na prvý pohľad vás upúta veľký okrúhly ciferník displej. A ešte niečo – pod ním je ešte jeden displej, ktorý je menší.

Lenovo Magic View

Na čo slúžia oba displeje?

Veľký displej slúži na klasické využívanie aplikácií a prezeranie noviniek. Druhý, menší, displej je už omnoho zaujímavejší. Je totiž iba 1×2 cm veľký. Vďa­ka špe­ciál­ne­mu pro­jek­to­ru a súp­ra­ve skiel však bu­dí do­jem, že ob­raz je 20-krát väč­ší, ako vi­dieť na bež­nom ma­lom dis­ple­ji.

Podľa Lenovo je malý displej vhodný na prezeranie si súkromných správ a údajov.

V sú­čas­nos­ti je toto za­ria­de­nie iba v štá­diu kon­cep­tu, no tech­no­lo­gic­ký šéf Le­no­va Pe­ter Hor­ten­sius sa vy­jad­ril, že spo­loč­nosť o ňom do bu­dúc­nos­ti vážne uvažuje.

Na trhu sú aj „normálne“ hodinky

Lenovo na trh nedávno uviedlo aj „klasické“ náramkové hodinky s jedným displejom Lenovo VIBE Band VB10. Tento model neohúri dvoma displejmi, no zaujme obdĺžnikovým ciferníkom, ktorý toho dokáže naozaj dosť.

Okrem ukazovania času tieto hodinky môžete pomocou bluetooth pripojiť na telefón. Na hodinky vám potom budú chodiť rôzne notifikácie o správach, emailoch a zmeškaných hovoroch. Hodinky majú tzv. E-link displej, ktorý funguje veľmi dobre aj na priamom slnku.

Lenovo Vibe Band VB10 (2)

Ak veľa športujete, tieto hodinky dokážu merať kroky, kalórie a spánok. Samozrejme hodinky sú vodotesné, vydržia pol hodiny v hĺbke jeden meter. Dokonca si môžete vybrať aj farbu – čierna, strieborná alebo zlatá.

Zdroj: 1, 2, 3, 4,

Komentujte ako prvý "Lenovo útočí na hodinky"

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.