Apple a Samsung spolupracujú na e-SIM, nástupcovi SIM kariet

Samsung Apple

SIM karty sú v dnešnej dobe podľa mňa viac na škodu ako na úžitok. Jedná sa o zastaralú technológiu, ktorú je na čase vymeniť za modernejší a pohodlnejší spôsob. Podobný pohľad na to majú aj dve najväčšie mobilné spoločnosti Samsung a Apple.

Financial Times informovalo o rokovaniach Samsungu a Applu s GSMA- spoločnosť, ktorá riadi bezdrôtové štandardy. Údajne rokujú o technológii elektronickej SIM karty, takzvanej e-SIM. Takáto technológia by umožnila, aby mal telefón stálu elektronickú SIM kartu, ktorá môže byť okamžite a bez námahy vymenená jednoduchým stlačením tlačidla.

V súčasnej dobe je nutné pri využívaní viacerých SIM kariet rozobrať telefón a zamieňať ich manuálne. Čiastočne to vyriešila funkcia DUAL SIM, no touto technológiou disponuje len málo smartfónov. Ďalšou nevýhodou je možnosť straty týchto malých plastových nosičov.

e-SIM

Množstvo operátorov v dnešnej dobe taktiež blokuje svoje zariadenia proti použitiu SIM kariet od iných operátorov. Použitie nových technológií by neznamenalo koniec tomuto trendu. Keďže e-SIM karta bude v elektronickej podobe, ich blokovanie bude aj naďalej možné programovým spôsobom.

Táto možnosť znamená, že mobilný operátor nebude mať dôvod sabotovať možnosť prechodu na e-SIM. Zväčší sa taktiež jej využitie a bude ju taktiež možné používať podobne ako dnešné bankové konta a iné virtuálne služby.

Ďalšou výhodou je odstránenie slotu na SIM kartu a tým pádom viac miesta pre ostatný hardvér, napríklad väčšiu batériu.

Páčilo by sa Vám nahradenie tejto zastaralej technológie alebo ste za jej zachovanie? O svoje názory sa s nami môžete podeliť v komentároch.

Komentujte ako prvý "Apple a Samsung spolupracujú na e-SIM, nástupcovi SIM kariet"

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.