Angry Birds 2 prichádza, dokáže oživiť upadajúcu značku?

Angry Birds 2

Pred niekoľkými dňami sa v Obchode Google Play objavila novinka od herného štúdia ROVIO. Angry Birds 2 je pokračovanie kultovej série Angry Birds, ktorá si vo svete našla milióny fanúšikov. Poslednou dobou však táto značka značne upadá a je potrebné ju trocha oživiť.

Postarať sa o to má najnovší diel série. Prišiel s prepracovanou grafikou, novými hernými možnosťami a čo sa mi páči najviac, menej agresívnou reklamou v aplikácii a jemnejším freemium modelom (platby v aplikácií), ktoré podľa mňa mohli za zlé výsledky posledných dielov.

Základné princípy ostali zachované. Levely sa vyberajú na prepracovanej mapke. Následne po výbere máme k dispozícií niekoľko nahnevaných vtákov, tí sa vystreľovaním snažia zničiť prasiatka, ktoré im ukradli vajíčka.

Novinkou je v tomto prípade možnosť vybrať si, ktorého vtáka použijeme. Každý z nich má totižto unikátne schopnosti. Týmto krokom sa umožnila väčšia možnosť taktizovania a využívania prostredia v môj prospech.

Ďalšou zmenou je rozdelenie herných kôl na viacero častí. Takmer každé kolo ma niekoľko etáp, v ktorých sa postavíte rôznym pevnostiam, tie je potrebné zničiť s čo najmenej použitými ťahmi.

Pri honbe za vajíčkami sa stretávate aj s Bossmi, tí sú charakteristický väčšou výdržou proti vaším útokom. Často je v nich potrebné využívať prostredie v náš prospech.

Čo musím v tomto diele vyzdvihnúť je krásna animovaná grafika, ktorá dotvára perfektný dojem z hrania. Po zničení prasiatok vyletujú úlomky pevností, ktoré často smerujú aj na samotný displej.

Angry Birds 2

Ako je v poslednej dobe zvykom, spoločnosti sa snažia na svojich hrách zarobiť rôznymi transakciami v aplikáciách. V tomto prípade sa v hre dajú nakupovať drahokamy (Gemy), za ktoré je možné nakupovať životy.

Áno presne tak, pri hraní máme k dispozícií 5 životov. Po neúspešnom kole sa odráta jeden, ktorý sa následne dobíja 30 minút. Ak sa Vám podarí minúť všetkých 5, je možné ich obnoviť pomocou drahokamov. Tie sa dajú získať plnením denných úloh, bonusov, alebo ich jednoducho nakúpiť za peniaze.

Angry Birds 2 je podľa mňa dobrým krokom v pred. Konečne boli osekané dosť otravné dobrovoľné platby v aplikácii a reklama. Potešila aj krásna grafika a novinky v hrateľnosti. Dúfam, že sa Rovio poučilo z predchádzajúcich chýb a dokáže značku Angry Birds dostať naspäť na výslnie mobilného herného priemyslu.

Aplikáciu si môžete stiahnuť zdarma v Obchode Play pre Android a App Store pre iOS.

Komentujte ako prvý "Angry Birds 2 prichádza, dokáže oživiť upadajúcu značku?"

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.